Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 5500

Meciul din data 03.10.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 5500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

FC Politehnica Iași: Bojan GOLUBOVIĆ, Lukács BŐLE, Alessandro CAPARCO, Mădălin Marius CIUCĂ, Andrei Ștefan ENESCU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ștefan Costel GRIGORIE, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Alexandru BOICIUC, Vasile GHEORGHE, Gianmarco PICCIONI.

Fotbal Club FCSB: Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Nicolae Claudiu STANCIU, Alin Dorinel TOȘCA, Cornel Emilian RÂPĂ, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Lucian Ionuț FILIP, Rareș ENCEANU, GUILHERME Haubert Sityá, Houssine KHARJA si rezervele: Aymen TAHAR, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Cristian Iulian ONȚEL.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 19, schimbare, iese atacant Rareș ENCEANU si intra Aymen TAHAR
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (atacant). In minutul 47 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Ștefan Costel GRIGORIE si intra Vasile GHEORGHE
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Ștefan ENESCU si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Alexandru BOICIUC
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Aymen TAHAR (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Constantin NIȚĂ
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolae Claudiu STANCIU si intra Sulley Ali Sariki MUNIRU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Vasile GHEORGHE (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Adrian POPA si intra Cristian Iulian ONȚEL

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.