Data disputării 05.10.2015 - 21:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Alexandru Tudor (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 3000

Meciul din data 05.10.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Petrolul Ploiești: Adrian ROPOTAN, Abdellah ZOUBIR, Peterson dos Santos PEÇANHA, Gevaro NEPOMUCENO, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Valentin Ionuț LEMNARU, Viktor Viktorov GENEV, Dan Mihai BUCȘĂ, Marian Dean BEȚA, Alexandru Constantin BENGA, Toto Adaruns TAMUZ Temile si rezervele: Vlad RUSU, Nicolae MILINCEANU, Alberto COBREA, Roberto ALECSANDRU, Alexandru TUDOSE, Fernando VELASCO Salazar, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ.

ACS Poli Timișoara: Dorin Ioan GOGA, Cristian BĂRBUȚ, Gabriel CÂNU, Daniel POPESCU, Róbert ELEK, Sascha KIRSCHSTEIN, Fernando LLORENTE Mañas, Cristian Costel MELINTE, Georgi Zdravkov SARMOV, Cristian Dorel SCUTARU, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Claudiu BELU-IORDACHE, Cristian BOCŞAN, Marius Marian CROITORU, Alexandru Paul CURTEAN, Ovidiu Marian POPESCU, RUFINO Segovia del Burgo, Mădălin George SMARANDA.

In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Marian Dean BEȚA
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Abdellah ZOUBIR
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 60, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Costel MELINTE si intra Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Gevaro NEPOMUCENO si intra Fernando VELASCO Salazar
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Fernando LLORENTE Mañas (mijlocaș dreapta). In minutul 69 al partidei dintre Petrolul Ploiești si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Fernando VELASCO Salazar (rezervă). In minutul 72 al partidei dintre Petrolul Ploiești si ACS Poli Timișoara, Petrolul Ploiești reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Ionuț LEMNARU si intra Nicolae MILINCEANU
In minutul 81, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Dorin Ioan GOGA
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Viorel ARTEAN si intra Alexandru Paul CURTEAN

Abdellah ZOUBIR 58’
59’ Cristian BĂRBUȚ
60’ Cristian MELINTE