Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești - If)
Spectatori 1000

Meciul din data 02.10.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Bogdan Gheorghe (București).

Pandurii Târgu-Jiu: Lukáš DROPPA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Alexandru Teofil CIUCUR, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Adrian Ioan HORA, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Dan Nicolae NISTOR, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Marko MOMČILOVIĆ si rezervele: ERICO Constantino da Silva, Constantin GRECU, Abdelaziz KHALOUTA, Filip MRZLJAK, Valentin Dumitru MUNTEANU, Viorel NICOARĂ, Răzvan Marian STANCA.

Viitorul Constanța: Adnan AGANOVIĆ, Kévin BOLI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Ioan Constantin FILIP, Cristian George GANEA, Robert George HODOROGEA, Bogdan Alexandru MITREA, Cristian Lucian MUNTEANU, Bănel NICOLIȚĂ, Victor Teodor RÂMNICEANU, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Ianis HAGI, Călin Septimiu ALBUȚ, Raul Axente CIUPE, Cristian GAVRA, Răzvan MARIN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Ionuț Daniel VÂNĂ.

In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Kévin BOLI
In minutul 48, Pandurii Târgu-Jiu - Viitorul Constanța, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 62, schimbare, iese atacant Bănel NICOLIȚĂ si intra Răzvan MARIN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Cristian Lucian MUNTEANU si intra Ianis HAGI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 85, schimbare, iese extremă stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Cristian GAVRA
In minutul 86, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Filip MRZLJAK
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

NICOLIȚĂ
41’ Vlad ACHIM
45’ Kévin BOLI
1 - 0 48’ autogol Vlad ACHIM
Cristian SĂPUNARU 61’
62’ Bănel NICOLIȚĂ
Răzvan MARIN
63’ Cristian MUNTEANU