Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Constantin Stătescu (București)
Observator Aron Huzu (Sibiu)
Spectatori 20.360

Meciul din data 03.10.2015 dintre echipele Dinamo București si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 20.360 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Dinamo București: Cosmin Gabriel MATEI, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Steliano FILIP, Collins Ngoran Suiru FAI, Paul Viorel ANTON, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Ricky VAN HAAREN, Dorin ROTARIU, Ante PULJIĆ, Miha MEVLJA si rezervele: Marcel Josué ESSOMBÉ, Andrei Ovidiu MARC, Antonio GHOMSI, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Ionuț NEDELCEARU, Iustin Alin POPESCU.

Astra Giurgiu: Valerică Marius GĂMAN, Florin LOVIN, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, FILIPE Andrade TEIXEIRA, GERALDO Washington Regufe Alves, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Constantin Valentin BUDESCU, Fernando Henrique BOLDRIN si rezervele: Cristian Daniel OROŞ, Alexandru Constantin STAN, Ninos GOURIYE, Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, BOUBACAR Mansaly, Ricardo Miguel Martins ALVES.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ricky VAN HAAREN
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra Antonio GHOMSI
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dorin ROTARIU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Paul Viorel ANTON
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ricky VAN HAAREN si intra Ionuț NEDELCEARU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Marcel Josué ESSOMBÉ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș defensiv). In minutul 83 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 87, schimbare, iese atacant Constantin Valentin BUDESCU si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș defensiv FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Ninos GOURIYE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Cosmin MATEI 13’
19’ FILIPE TEIXEIRA
41’ Pedro QUEIRÓS
Ricky VAN HAAREN 46’
Bogdan GAVRILĂ
Antonio GHOMSI
57’
Dorin ROTARIU 61’
Paul ANTON 66’
Ricky VAN HAAREN
Ionuț NEDELCEARU
66’
Paul ANTON
Marcel ESSOMBÉ
70’
79’ William DE AMORIM
Mansaly BOUBACAR
Steliano FILIP 81’
0 - 1 83’ FILIPE TEIXEIRA
Ionuț NEDELCEARU 85’
87’ Constantin BUDESCU
Daniel FLOREA
90+2’ FILIPE TEIXEIRA