Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 2000

Meciul din data 18.10.2015 dintre echipele Concordia Chiajna si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Stelian Slabu (Brașov).

Concordia Chiajna: Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Gabriel Nicu GIURGIU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Răzvan TINCU, Cristian Bogdan SÂRGHI, Florin Flavius PURECE, Marius George PENA, Iulian MAMELE, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Valentin Marius LAZĂR, Florin IACOB si rezervele: Marian CRISTESCU, Cristian CIOBANU, Lucian Nicolae ION, Florin Marian RĂSDAN, Silviu Gabriel PANĂ, Florin MATACHE, Robert Dumitru RĂDUCANU.

Astra Giurgiu: GERALDO Washington Regufe Alves, Gabriel Nicolae ENACHE, Constantin Valentin BUDESCU, Valerică Marius GĂMAN, Florin LOVIN, Silviu LUNG JR., Alexandru Constantin STAN, BOUBACAR Mansaly, Fernando Henrique BOLDRIN, Ricardo Miguel Martins ALVES, Denis ALIBEC si rezervele: Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, Ninos GOURIYE, Alexandru IONIŢĂ II, Cristian Daniel OROŞ, Fwayo TEMBO, Alexandru Adrian DANDEA.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Ricardo Miguel Martins ALVES
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru Constantin STAN (fundaș dreapta). In minutul 54 al partidei dintre Concordia Chiajna si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan TINCU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Marian CRISTESCU
In minutul 70, schimbare, iese fundaș stânga Ricardo Miguel Martins ALVES si intra Alexandru IONIŢĂ II
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Concordia Chiajna si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Nicu GIURGIU si intra Robert Dumitru RĂDUCANU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Fernando Henrique BOLDRIN si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

ALIBEC
13’ RICARDO ALVES
45+1’ Denis ALIBEC
45+1’ Constantin BUDESCU
0 - 1 54’ Alexandru STAN
Răzvan TINCU 58’
Răzvan GRĂDINARU
Marian CRISTESCU
62’
70’ RICARDO ALVES
Alexandru IONIȚĂ II
0 - 2 73’ Alexandru IONIȚĂ II
Gabriel GIURGIU
Robert RĂDUCANU
74’
77’ Fernando BOLDRIN