Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Oradea), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2.375

Meciul din data 17.10.2015 dintre echipele Dinamo București si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2.375 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Oradea), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Dinamo București: Miha MEVLJA, Cosmin Gabriel MATEI, Andrei Ovidiu MARC, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Antonio GHOMSI, Collins Ngoran Suiru FAI, Paul Viorel ANTON, Antun PALIĆ, Aljoša VOJNOVIĆ, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Dorin ROTARIU si rezervele: Gabriel ABRAHAM, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marcel Josué ESSOMBÉ, Ricky VAN HAAREN, Ionuț Daniel ȘERBAN, Ante PULJIĆ, Gezim SHALAJ.

ASA Târgu-Mureș: Pablo Daniel BRANDÁN, Florin BEJAN, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Adrian Ioan VICIU, Javier VELAYOS Rodríguez, Gabriel Stelian MUREŞAN, Miroslav MANOLOV, Romario KORTZORG, Sergiu Cătălin HANCA, Iván GONZÁLEZ López, Paweł GOLAŃSKI si rezervele: Ionuț BALAUR, Mircea Ionuț AXENTE, Luís PEDRO, Ousmane N'DOYE, Nicolás Martín GOROBSOV, FEJÉR Bela Csongor, Ramiro COSTA.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Romario KORTZORG
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Andrei Ovidiu MARC (fundaș central). In minutul 41 al partidei dintre Dinamo București si ASA Târgu-Mureș, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Miroslav MANOLOV si intra Ramiro COSTA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Paweł GOLAŃSKI si intra Ousmane N'DOYE
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Miha MEVLJA
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ousmane N'DOYE (rezervă). In minutul 51 al partidei dintre Dinamo București si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Florin BEJAN
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Andrei Ovidiu MARC (fundaș central). In minutul 56 al partidei dintre Dinamo București si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Javier VELAYOS Rodríguez
In minutul 60, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu MARC si intra Ante PULJIĆ
In minutul 64, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Marcel Josué ESSOMBÉ
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Collins Ngoran Suiru FAI
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Adrian Ioan VICIU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Dorian VOICULEŢ si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Pablo Daniel BRANDÁN
In minutul 8, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Miroslav MANOLOV
In minutul 80, jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Florin BEJAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ASA Târgu-Mureș ramane din minutul 80 in 10 jucatori.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cosmin Gabriel MATEI si intra Gezim SHALAJ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

Antun PALIĆ 18’
39’ Romario KORTZORG
1 - 0 Andrei MARC 41’
46’ Miroslav MANOLOV
Ramiro COSTA
46’ Paweł GOLAŃSKI
Ousmane N'DOYE
Miha MEVLJA 47’
1 - 1 51’ Ousmane N'DOYE
55’ Florin BEJAN
2 - 1 Andrei MARC 56’
58’ Javier VELAYOS
Andrei MARC
Ante PULJIĆ
60’
Harlem GNOHÉRÉ
Marcel ESSOMBÉ
64’
Collins FAI 68’
69’ Adrian VICIU
77’ Claudiu VOICULEŢ