Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Iulius Radu Timar (Marghita)
Arbitru observator Ionel Popa (Pașcani)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 16.10.2015 dintre echipele FC Botoșani si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Iulius Radu Timar (Marghita).

FC Botoșani: Quenten MARTINUS, Gabriel Cristian VAŞVARI, Plamen Ivanov ILIEV, Attila László HADNAGY, Radoslav Bonchev DIMITROV, Stelian Nicolae CUCU, Andrei CORDOȘ, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Florin Constantin PLĂMADĂ, Florin Dorin ACSINTE, Paul Ștefan BATIN si rezervele: Andrei Alexandru PATACHE, István Sándor FÜLÖP, Mihai Cătălin BORDEIANU, Ciprian Florin BRATA, Dan Mihai ROMAN, Sergiu Cristian POPOVICI, Răzvan Neculaie PLEȘCA.

CS Universitatea Craiova: Andrei Virgil IVAN, Tha'er Fayed BAWAB, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Alexandru MATEIU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Apostol Aleksandrov POPOV, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Sebastian Zoltán ACHIM si rezervele: Nicuşor Silviu BANCU, Costin Romeo CURELEA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Valentin ILIEV Ivanov, Simon Moise MĂZĂRACHE, Cătălin George STRATON.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (atacant). In minutul 12 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 4 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 42 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Paul Ștefan BATIN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Paul Ștefan BATIN si intra István Sándor FÜLÖP
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Quenten MARTINUS (extremă stânga). In minutul 76 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, scorul devine 3 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 81, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace restul de 9 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 85, schimbare, iese atacant Tha'er Fayed BAWAB si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Valentin ILIEV Ivanov
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 89, schimbare, iese extremă stânga Quenten MARTINUS si intra Dan Mihai ROMAN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (mijlocaș stânga). In minutul 90+2 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, scorul devine 3 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Botoșani.

0 - 1 12’ NUNO ROCHA
23’ Bogdan VĂTĂJELU
István FÜLÖP
63’
3 - 1 Quenten MARTINUS 76’
79’ Alexandru BĂLUȚĂ
Simon MĂZĂRACHE
81’ Hristo ZLATINSKI
Gonzalo CABRERA
Mihai BORDEIANU
84’
85’ Tha'er BAWAB
Nicuşor BANCU
86’ Alexandru MATEIU