Data disputării 19.10.2015 - 20:30
Stadion Dr Constantin Rădulescu
Localitatea Cluj Napoca
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 2000

Meciul din data 19.10.2015 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Cluj Napoca pe stadionul Dr Constantin Rădulescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

CFR 1907 Cluj: Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Steve Leo BELECK A'Beka, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Daniel Filipe Faria COELHO, CRISTIAN López Santamaría, Tomislav GOMELT, Antonio JAKOLIŠ, Ionuț Justinian LARIE, Andrei Simion TÂNC, Davide PETRUCCI si rezervele: Szilard VERES, Alexandru Traian MARC, Andrei Iosif MUREŞAN, Mihai Adrian MINCĂ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Bryan NOUVIER, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Filipe Guterres NASCIMENTO.

Viitorul Constanța: Cristian George GANEA, Adnan AGANOVIĆ, Romario Sandu BENZAR, Kévin BOLI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Ioan Constantin FILIP, Ianis HAGI, Bogdan Alexandru MITREA, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Lucian TĂNASE, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Călin Septimiu ALBUȚ, Florin Lucian CERNAT, Raul Axente CIUPE, Răzvan MARIN, Bogdan MITACHE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bănel NICOLIȚĂ.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Antonio JAKOLIŠ
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (atacant). In minutul 56 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Davide PETRUCCI si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 65, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría (atacant). In minutul 65 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Romario Sandu BENZAR (fundaș dreapta). In minutul 67 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adnan AGANOVIĆ si intra Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Bryan NOUVIER
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 86, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Florin Lucian CERNAT

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.