Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 800

Meciul din data 19.10.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Aurel Oniță (Constanța).

Pandurii Târgu-Jiu: Lukáš DROPPA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Alexandru Teofil CIUCUR, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Adrian Ioan HORA, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Marko MOMČILOVIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Filip MRZLJAK si rezervele: ERICO Constantino da Silva, Constantin GRECU, Abdelaziz KHALOUTA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Răzvan Marian STANCA, Rodemis Dante TRIFU.

ACS Poli Timișoara: Sascha KIRSCHSTEIN, Cristian BĂRBUȚ, Daniel POPESCU, Dorin Ioan GOGA, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Fernando LLORENTE Mañas, Srdjan LUCHIN, RUFINO Segovia del Burgo, Georgi Zdravkov SARMOV, Cristian Dorel SCUTARU, Claudiu BELU-IORDACHE si rezervele: Marius Marian CROITORU, Alexandru Paul CURTEAN, Gabriel CÂNU, Róbert ELEK, Cristian Costel MELINTE, Ovidiu Marian POPESCU, Mădălin George SMARANDA.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Cristian Ionuţ SĂPUNARU (fundaș central). In minutul 03 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 08 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 0.
In minutul 28, schimbare, iese atacant Cristian BĂRBUȚ si intra Ovidiu Marian POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Dorin Ioan GOGA (mijlocaș stânga). In minutul 43 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Georgi Zdravkov SARMOV si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 65, schimbare, iese atacant RUFINO Segovia del Burgo si intra Róbert ELEK
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 73, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Abdelaziz KHALOUTA
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Srdjan LUCHIN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Filip MRZLJAK

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.