Arbitri asistenţi Sebastian Stoianov (Constanța), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Bogdan Constantin Buhuș (Bârlad)
Spectatori 2000

Meciul din data 17.10.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Voluntari se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Stoianov (Constanța), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Politehnica Iași: Milan MITIĆ, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ștefan Costel GRIGORIE, Bojan GOLUBOVIĆ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru CREŢU, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Lukács BŐLE, Gabriel BOSOI si rezervele: Gianmarco PICCIONI, Ionuț Cosmin VOICU, Branko GRAHOVAC, Vasile GHEORGHE, Andrei Ștefan ENESCU, Narcis Iulian BĂDIC.

FC Voluntari: Johannes GOOSSENS, Cosmin Florin ACHIM, Dragoș BALAURU, Marius Ionuț BRICEAG, Adrian Ionuț BĂLAN, Ben Hamed KONÉ, Daniel Ionuț NOVAC, Saša NOVAKOVIĆ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Laurențiu Daniel RUS, Sorin Nicușor RĂDOI si rezervele: Paul Ionel BOTAŞ, Mihai Alexandru COSTEA, ELTON Constantino Da Silva, Nicolae Adrian GRIGORE, Laurențiu Cătălin IORGA, Vasile MAFTEI, Daniel Gabriel PANCU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 23 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 34 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru CREŢU si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS (mijlocaș dreapta). In minutul 57 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Mihai Alexandru COSTEA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
In minutul 75, schimbare, iese atacant Ștefan Costel GRIGORIE si intra Vasile GHEORGHE
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Johannes GOOSSENS si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Narcis Iulian BĂDIC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Andrei ENESCU
46’
Ovidiu MIHALACHE 50’
2 - 1 Nuno VIVEIROS 57’
67’ Paul PÂRVULESCU
Mihai COSTEA
Milan MITIĆ 69’
Ștefan GRIGORIE
Vasile GHEORGHE
75’
Andrei ENESCU 75’
79’ Johannes GOOSSENS