Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 26.10.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Botoșani se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Bogdan Velicu (București).

Viitorul Constanța: Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Alexandru MITREA, Ianis HAGI, Cristian George GANEA, Ioan Constantin FILIP, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, Adnan AGANOVIĆ, Vlad Alexandru ACHIM, Aurelian Ionuț CHIȚU si rezervele: Bănel NICOLIȚĂ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Răzvan MARIN, Raul Axente CIUPE, Florin Lucian CERNAT, Călin Septimiu ALBUȚ, Bogdan Ionuț ŢÂRU.

FC Botoșani: Plamen Ivanov ILIEV, Florin Dorin ACSINTE, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Andrei CORDOȘ, Stelian Nicolae CUCU, Radoslav Bonchev DIMITROV, István Sándor FÜLÖP, Attila László HADNAGY, Quenten MARTINUS, Florin Constantin PLĂMADĂ, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Paul Ștefan BATIN, Mihai Cătălin BORDEIANU, George Andrei MIRON, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Cristian POPOVICI, Dan Mihai ROMAN.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Quenten MARTINUS
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 41, schimbare, iese mijlocaș stânga Quenten MARTINUS si intra Dan Mihai ROMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Romario Sandu BENZAR (fundaș dreapta). In minutul 44 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (atacant). In minutul 47 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 61, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta István Sándor FÜLÖP si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 73, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Radoslav Bonchev DIMITROV. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 17 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 75, schimbare, iese atacant Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 80, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adnan AGANOVIĆ si intra Răzvan MARIN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Dan Mihai ROMAN (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian CERNAT (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Botoșani, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

HADNAGY
15’ Quenten MARTINUS
Bogdan MITREA 16’
41’ Quenten MARTINUS
Dan ROMAN
1 - 0 BENZAR Romario 44’
2 - 0 Aurelian CHIŢU 47’
Aurelian CHIŢU 51’
Ianis HAGI
Bănel NICOLIȚĂ
61’
61’ István FÜLÖP
Paul BATIN
73’ Radoslav DIMITROV