Data disputării 02.11.2015 - 20:30
Stadion Dinamo
Localitatea București
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Paul Mincu (București)

Meciul din data 02.11.2015 dintre echipele Dinamo București si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Andrei Constantinescu (București).

Dinamo București: Ionuț Daniel ȘERBAN, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Steliano FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Cosmin Gabriel MATEI, Miha MEVLJA, Ionuț NEDELCEARU, Antun PALIĆ, Iustin Alin POPESCU, Ante PULJIĆ, Aljoša VOJNOVIĆ si rezervele: Collins Ngoran Suiru FAI, Marcel Josué ESSOMBÉ, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Andrei Ovidiu MARC, Gezim SHALAJ, Ricky VAN HAAREN, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS.

Viitorul Constanța: Cristian George GANEA, Adnan AGANOVIĆ, Romario Sandu BENZAR, Kévin BOLI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Ioan Constantin FILIP, Ianis HAGI, Bogdan Alexandru MITREA, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Lucian TĂNASE, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Florin Lucian CERNAT, Raul Axente CIUPE, Răzvan MARIN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bănel NICOLIȚĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 32, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Miha MEVLJA. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 58 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 33, Dinamo București - Viitorul Constanța, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 53 al partidei dintre Dinamo București si Viitorul Constanța, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ioan Constantin FILIP
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț Daniel ȘERBAN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Vlad Alexandru ACHIM (mijlocaș dreapta). In minutul 64 al partidei dintre Dinamo București si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Gezim SHALAJ
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cosmin Gabriel MATEI si intra Marcel Josué ESSOMBÉ
In minutul 74, schimbare, iese extremă stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 78, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Răzvan MARIN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Kévin BOLI
In minutul 82, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 84, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Ricky VAN HAAREN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Adnan AGANOVIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 86 al partidei dintre Dinamo București si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Vlad Alexandru ACHIM (mijlocaș dreapta). In minutul 90+1 al partidei dintre Dinamo București si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 4.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Adnan AGANOVIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 90+2 al partidei dintre Dinamo București si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 5.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.