Arbitri asistenţi Sebastian Stoianov (Constanța), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 2500

Meciul din data 02.11.2015 dintre echipele FC Botoșani si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Stoianov (Constanța), Stelian Slabu (Brașov).

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Dan Mihai ROMAN, Florin Dorin ACSINTE, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Andrei CORDOȘ, Radoslav Bonchev DIMITROV, Attila László HADNAGY, Quenten MARTINUS, Florin Constantin PLĂMADĂ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Plamen Ivanov ILIEV si rezervele: Raul Răzvan COSTIN, Stelian Nicolae CUCU, István Sándor FÜLÖP, Petre Daniel IVANOVICI, George Andrei MIRON, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Cristian POPOVICI.

ACS Poli Timișoara: Sascha KIRSCHSTEIN, Claudiu BELU-IORDACHE, Marius Marian CROITORU, Alexandru Paul CURTEAN, Gabriel CÂNU, Daniel POPESCU, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Fernando LLORENTE Mañas, Srdjan LUCHIN, Cristian Costel MELINTE, RUFINO Segovia del Burgo si rezervele: Andrei Viorel ARTEAN, Róbert ELEK, Ovidiu Marian POPESCU, Adrian Florin POPARADU, Cristian Dorel SCUTARU, Mădălin George SMARANDA.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Francisco Javier HERNÁNDEZ González (mijlocaș dreapta). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Botoșani si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Attila László HADNAGY
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Quenten MARTINUS si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 71, schimbare, iese fundaș central Gabriel CÂNU si intra Cristian Dorel SCUTARU
In minutul 74, schimbare, iese atacant Dan Mihai ROMAN si intra Raul Răzvan COSTIN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Petre Daniel IVANOVICI (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre FC Botoșani si ACS Poli Timișoara, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 81, schimbare, iese atacant RUFINO Segovia del Burgo si intra Róbert ELEK
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Róbert ELEK
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Constantin PLĂMADĂ

RUFINO
30’ Alexandru CURTEAN