Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 500

Meciul din data 01.11.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Bogdan Velicu (București).

Pandurii Târgu-Jiu: Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Dan Nicolae NISTOR, Viorel NICOARĂ, Filip MRZLJAK, Marko MOMČILOVIĆ, Adrian Ioan HORA, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Lukáš DROPPA, João Pedro MINGOTE Ribeiro si rezervele: Rodemis Dante TRIFU, Răzvan Marian STANCA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Constantin GRECU, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Alexandru Teofil CIUCUR, Carlos WELLINGTON da Silva.

FC Voluntari: Paul Ionel BOTAŞ, Marius Ionuț BRICEAG, Adrian Ionuț BĂLAN, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Johannes GOOSSENS, Ben Hamed KONÉ, Vasile MAFTEI, Daniel Ionuț NOVAC, Laurențiu Daniel RUS, Sorin Nicușor RĂDOI, Dinu Marius TODORAN, Robert Alexandru VÂLCEANU si rezervele: Vasile Fernando MIHAI, Cosmin Florin ACHIM, Daniel Gabriel PANCU, Răzvan Gabriel PETRARIU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Dinu Marius TODORAN (mijlocaș defensiv). In minutul 13 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihai Cosmin RĂDUȚ (mijlocaș dreapta). In minutul 38 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 43, schimbare, iese mijlocaș central Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Johannes GOOSSENS
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Johannes GOOSSENS
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Robert Alexandru VÂLCEANU si intra Frank Cedric Njiki TCHOUTOU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 70 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dinu Marius TODORAN si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Gabriel PANCU
In minutul 84, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Ezequiel Nicolás FILIPETTO
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Filip MRZLJAK

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

1 - 1 Mihai RĂDUȚ 38’
43’ Alin CÂRSTOCEA
Johannes GOOSSENS
45+1’ Johannes GOOSSENS