Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 31.10.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

Petrolul Ploiești: Dan Mihai BUCȘĂ, Alexandru Constantin BENGA, Dacian Șerban VARGA, Fernando VELASCO Salazar, Jérémy FAUG-PORRET, Alexandru TUDOSE, Peterson dos Santos PEÇANHA, Gevaro NEPOMUCENO, Sofien MOUSSA, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Viktor Viktorov GENEV si rezervele: Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Alberto COBREA, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Vlad RUSU, Alexandru RADU II, Nicolae MILINCEANU, Valentin Ionuț LEMNARU.

FC Politehnica Iași: Andrei Ștefan ENESCU, Lukács BŐLE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Vasile GHEORGHE, Bojan GOLUBOVIĆ, Branko GRAHOVAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Gabriel BOSOI, Narcis Iulian BĂDIC, Alessandro CAPARCO, Alexandru CREŢU, Ștefan Costel GRIGORIE, Gianmarco PICCIONI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Vasile GHEORGHE (atacant). In minutul 04 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Alexandru Constantin BENGA (fundaș central). In minutul 13 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași, Petrolul Ploiești reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 40, schimbare, iese fundaș dreapta Fernando VELASCO Salazar si intra Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Sofien MOUSSA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Toto Adaruns TAMUZ Temile
In minutul 72, schimbare, iese atacant Sofien MOUSSA si intra Nicolae MILINCEANU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Cosmin Valentin FRĂSINESCU (fundaș central). In minutul 86 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 2.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Ștefan ENESCU si intra Ștefan Costel GRIGORIE
In minutul 89, schimbare, iese atacant Vasile GHEORGHE si intra Alexandru CREŢU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Alexandru CHIRIȚĂ
40’
Sofien MOUSSA 42’
46’ Alexandru ŢIGĂNAŞU