Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Marcel Vasile (București)

Meciul din data 06.11.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Politehnica Iași: Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ștefan Costel GRIGORIE, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Ionuț Cosmin VOICU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei Ștefan ENESCU, Mădălin Marius CIUCĂ, Lukács BŐLE, Narcis Iulian BĂDIC si rezervele: Liviu Adrian GANEA, Gianmarco PICCIONI, Alexandru CREŢU, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI.

Pandurii Târgu-Jiu: Mihai Cosmin RĂDUȚ, Viorel NICOARĂ, Adrian Ioan HORA, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Lukáš DROPPA, Filip MRZLJAK, Dan Nicolae NISTOR, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Marko MOMČILOVIĆ, João Pedro MINGOTE Ribeiro si rezervele: Carlos WELLINGTON da Silva, Alexandru Teofil CIUCUR, Valentin Dumitru MUNTEANU, ERICO Constantino da Silva, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Marian STANCA.

In minutul 27, FC Politehnica Iași - Pandurii Târgu-Jiu, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Vasile GHEORGHE
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, João Pedro MINGOTE Ribeiro
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Gabriel BOSOI
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 69, schimbare, iese Vasile GHEORGHE si intra Ștefan Costel GRIGORIE
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lukáš DROPPA si intra Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Ștefan ENESCU si intra Alexandru CREŢU
In minutul 85, schimbare, iese fundaș dreapta Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si intra Valentin Dumitru MUNTEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Vasile GHEORGHE 28’
29’ Pedro MINGOTE
Nuno VIVEIROS 32’
33’ Mihai RĂDUȚ
Nuno VIVEIROS
Gabriel BOSOI
46’
67’ Viorel NICOARĂ
Alexandru CIUCUR
Vasile GHEORGHE
Ștefan GRIGORIE
69’
76’ Lukáš DROPPA
Carlos WELLINGTON
Andrei ENESCU
Alexandru CREŢU
84’
85’ Bogdan UNGURUȘAN