Data disputării 08.11.2015 - 20:30
Stadion Dr Constantin Rădulescu
Localitatea Cluj Napoca
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 1500

Meciul din data 08.11.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Botoșani se disputa in localitatea Cluj Napoca pe stadionul Dr Constantin Rădulescu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Vlad Bârleanu (București).

Fotbal Club FCSB: Nicandro BREEVELD, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Valentin Alexandru COJOCARU, Lucian Ionuț FILIP, GUILHERME Haubert Sityá, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU, Grégory Victor TADÉ, Aymen TAHAR, Alin Dorinel TOȘCA si rezervele: Vlad Dumitru MIHALCEA, Jean-Sony ALCÉNAT, Cătălin CARP, Florin Constantin NIȚĂ, Cristian Iulian ONȚEL, Alexandru TUDORIE, Alexandru TÂRNOVAN.

FC Botoșani: Plamen Ivanov ILIEV, Mihai Cătălin BORDEIANU, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Andrei CORDOȘ, Radoslav Bonchev DIMITROV, Attila László HADNAGY, Quenten MARTINUS, Florin Constantin PLĂMADĂ, Dan Mihai ROMAN, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Florin Dorin ACSINTE, Paul Ștefan BATIN, Stelian Nicolae CUCU, Petre Daniel IVANOVICI, George Andrei MIRON, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan Neculaie PLEȘCA.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicandro BREEVELD (mijlocaș defensiv). In minutul 02 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Aymen TAHAR
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Dan Mihai ROMAN (atacant). In minutul 26 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Quenten MARTINUS (mijlocaș dreapta). In minutul 28 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș stânga). In minutul 29 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Grégory Victor TADÉ (atacant). In minutul 30 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 3 - 2.
In minutul 35, schimbare, iese fundaș central Florin Constantin PLĂMADĂ si intra George Andrei MIRON
In minutul 46, schimbare, iese atacant Dan Mihai ROMAN si intra Petre Daniel IVANOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano (mijlocaș stânga). In minutul 55 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 3 - 3.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Mihăiță CHIPCIU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Cornel Emilian RÂPĂ (fundaș dreapta). In minutul 68 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 4 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș stânga). In minutul 72 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 5 - 3.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 76, schimbare, iese fundaș stânga GUILHERME Haubert Sityá si intra Cătălin CARP
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Attila László HADNAGY
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei CORDOȘ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Aymen TAHAR si intra Jean-Sony ALCÉNAT
In minutul 86, schimbare, iese atacant Grégory Victor TADÉ si intra Cristian Iulian ONȚEL
In minutul 88, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 3 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

3 - 2 Grégory TADÉ 30’
35’ Florin PLĂMADĂ
George MIRON
46’ Dan ROMAN
Petre IVANOVICI
3 - 3 55’ Gonzalo CABRERA
Alexandru CHIPCIU 66’
4 - 3 Cornel RÂPĂ 68’
5 - 3 Nicușor STANCIU 72’
74’ Gonzalo CABRERA
Paul BATIN
GUILHERME
Cătălin CARP
76’
78’ Attila HADNAGY
79’ Andrei CORDOȘ
Aymen TAHAR
Jean ALCÉNAT
81’
Grégory TADÉ
Cristian ONȚEL
86’
88’ George MIRON
90+3’ Mihai BORDEIANU