Arbitru Alexandru Tudor (București)
Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Vasile Marinescu (București)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Paul Cazan (București)

Meciul din data 06.11.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Vasile Marinescu (București).

Viitorul Constanța: Romario Sandu BENZAR, Kévin BOLI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Ioan Constantin FILIP, Cristian George GANEA, Ianis HAGI, Vlad Alexandru ACHIM, Bogdan Alexandru MITREA, Adnan AGANOVIĆ, Florin Lucian TĂNASE, Victor Teodor RÂMNICEANU si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Florin Lucian CERNAT, Robert George HODOROGEA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bogdan MITACHE, Bănel NICOLIȚĂ, Răzvan MARIN.

Astra Giurgiu: Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Daniel George NICULAE, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Florin LOVIN, Silviu LUNG JR., Valerică Marius GĂMAN, GERALDO Washington Regufe Alves, Gabriel Nicolae ENACHE, Constantin Valentin BUDESCU, BOUBACAR Mansaly si rezervele: Cristian Daniel OROŞ, Alexandru IONIŢĂ II, Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, William Douglas DE AMORIM, Alexandru Adrian DANDEA.

In minutul 14, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra William Douglas DE AMORIM
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE (extremă stânga). In minutul 30 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Kévin BOLI si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 60 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese atacant Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 71, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de William Douglas DE AMORIM (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Adnan AGANOVIĆ
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, William Douglas DE AMORIM

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

NICULAE
14’ Florin LOVIN
William DE AMORIM
1 - 0 Florin TĂNASE 30’
42’ FILIPE TEIXEIRA
Vlad ACHIM 43’
Kévin BOLI
Robert HODOROGEA
46’
56’ Pedro QUEIRÓS
Alexandru IONIȚĂ II
59’ GERALDO ALVES
1 - 1 60’ Daniel NICULAE
Aurelian CHIŢU
Florin CERNAT
66’
Ianis HAGI
Bănel NICOLIȚĂ
71’
75’ Gabriel ENACHE
79’ Júnior MORAIS
1 - 2 86’ William DE AMORIM
Adnan AGANOVIĆ 89’
90’ Constantin BUDESCU
Daniel FLOREA
Florin TĂNASE 90+4’
90+4’ William DE AMORIM