Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Vasile Marinescu (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 10480

Meciul din data 22.11.2015 dintre echipele Dinamo București si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 10480 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Vasile Marinescu (București).

Dinamo București: Marcel Josué ESSOMBÉ, Antun PALIĆ, Ionuț NEDELCEARU, Miha MEVLJA, Steliano FILIP, Collins Ngoran Suiru FAI, Paul Viorel ANTON, Dorin ROTARIU, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Aljoša VOJNOVIĆ, Gezim SHALAJ si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Laurențiu Nicolae CORBU, Ricky VAN HAAREN, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Ante PULJIĆ.

Fotbal Club FCSB: Nicolae Claudiu STANCIU, Grégory Victor TADÉ, Alin Dorinel TOȘCA, Alexandru TUDORIE, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Cornel Emilian RÂPĂ, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, GUILHERME Haubert Sityá, Lucian Ionuț FILIP, Nicandro BREEVELD si rezervele: Ionuț POIANĂ, Alexandru TÂRNOVAN, Cristian Iulian ONȚEL, Vlad Dumitru MIHALCEA, Rareș ENCEANU, Jean-Sony ALCÉNAT, Cătălin CARP.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicandro BREEVELD
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cornel Emilian RÂPĂ
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gezim SHALAJ si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 56, Dinamo București - Fotbal Club FCSB, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Fernando Lopes dos Santos VARELA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Aljoša VOJNOVIĆ
In minutul 62, schimbare, iese atacant Marcel Josué ESSOMBÉ si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Antun PALIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 67 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru TUDORIE si intra Rareș ENCEANU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Ricky VAN HAAREN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Ionuț FILIP si intra Vlad Dumitru MIHALCEA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Rareș ENCEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, scorul devine 3 - 0.
In minutul 84, schimbare, iese fundaș stânga GUILHERME Haubert Sityá si intra Cristian Iulian ONȚEL
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș central). In minutul 90+2 al partidei dintre Dinamo București si Fotbal Club FCSB, scorul devine 3 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.

TADÉ
28’ Nicandro BREEVELD
45’ Cornel RÂPĂ
Gezim SHALAJ
Bogdan GAVRILĂ
53’
1 - 0 56’ autogol Fernando VARELA
Aljoša VOJNOVIĆ 60’
Marcel ESSOMBÉ
Harlem GNOHÉRÉ
62’
65’ Alexandru TUDORIE
2 - 0 Antun PALIĆ 67’
70’ Alexandru TUDORIE