Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 1500

Meciul din data 23.11.2015 dintre echipele FC Botoșani si FC Voluntari se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Botoșani: Plamen Ivanov ILIEV, Gabriel Cristian VAŞVARI, Sergiu Cristian POPOVICI, Florin Constantin PLĂMADĂ, Michael NGADEU-NGADJUI, Quenten MARTINUS, Attila László HADNAGY, Stelian Nicolae CUCU, Radoslav Bonchev DIMITROV, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Răzvan Neculaie PLEȘCA, István Sándor FÜLÖP, Mergim NEZIRI, Petre Daniel IVANOVICI, Raul Răzvan COSTIN, Ciprian Florin BRATA, Mihai Cătălin BORDEIANU.

FC Voluntari: Marius Ionuț BRICEAG, Mihai VODUŢ, Hrvoje SPAHIJA, Laurențiu Daniel RUS, Sorin Nicușor RĂDOI, Daniel Ionuț NOVAC, Daniel Gabriel PANCU, Ihor Yuriyovych LYTOVKA, Johannes GOOSSENS, Adrian Ionuț BĂLAN, Ben Hamed KONÉ si rezervele: Cosmin Florin ACHIM, Saša NOVAKOVIĆ, Dragoș BALAURU, Laurențiu Cătălin IORGA, Alexandru Octavian IONIȚĂ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Sorin Nicușor RĂDOI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 10 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Hrvoje SPAHIJA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ben Hamed KONÉ (mijlocaș dreapta). In minutul 26 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 46, schimbare, iese portar Plamen Ivanov ILIEV si intra Răzvan Neculaie PLEȘCA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Hrvoje SPAHIJA (fundaș central). In minutul 52 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ben Hamed KONÉ
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Daniel Gabriel PANCU si intra Cosmin Florin ACHIM
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Attila László HADNAGY
In minutul 80, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Frank Cedric Njiki TCHOUTOU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Petre Daniel IVANOVICI (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai VODUŢ
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ben Hamed KONÉ si intra Saša NOVAKOVIĆ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Dorin ACSINTE

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

BĂLAN
08’ Sorin RĂDOI
1 - 0 Attila HADNAGY 10’
21’ Hrvoje SPAHIJA
1 - 1 26’ Ben Hamed KONÉ
40’ Laurențiu RUS
Plamen ILIEV
Răzvan PLEȘCA
46’
1 - 2 52’ Hrvoje SPAHIJA
Quenten MARTINUS
István FÜLÖP
54’
Sergiu POPOVICI
Petre IVANOVICI
55’
Radoslav DIMITROV 57’
62’ Ben Hamed KONÉ
66’ Daniel PANCU
Cosmin ACHIM
Attila HADNAGY 75’
80’ Adrian BĂLAN
Frank Cedric TCHOUTOU
2 - 2 Petre IVANOVICI 83’
88’ Mihai VODUŢ
90+2’ Ben Hamed KONÉ