Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 1000

Meciul din data 29.11.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Botoșani se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Aurel Oniță (Constanța).

FC Politehnica Iași: Mădălin Marius CIUCĂ, Lukács BŐLE, Vasile GHEORGHE, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Gomo Richard ONDUKU, Milan MITIĆ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ si rezervele: Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI, Gianmarco PICCIONI, Petre Iulian GOGE, Ștefan Costel GRIGORIE.

FC Botoșani: István Sándor FÜLÖP, Radoslav Bonchev DIMITROV, Petre Daniel IVANOVICI, Michael NGADEU-NGADJUI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Florin Constantin PLĂMADĂ, Sergiu Cristian POPOVICI, Gabriel Cristian VAŞVARI, Andrei CORDOȘ, Mihai Cătălin BORDEIANU, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Stelian Nicolae CUCU, Raul Răzvan COSTIN, Quenten MARTINUS, Mergim NEZIRI, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Ciprian Florin BRATA, Raul AVRAM.

In minutul 07, schimbare, iese fundaș central Cosmin Valentin FRĂSINESCU si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Ștefan ENESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Vasile GHEORGHE (mijlocaș central). In minutul 44 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 57, schimbare, iese atacant Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Quenten MARTINUS
In minutul 77, schimbare, iese fundaș central Florin Constantin PLĂMADĂ si intra Mergim NEZIRI
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gomo Richard ONDUKU si intra Gabriel BOSOI
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Quenten MARTINUS
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Alexandru CREŢU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Andrei ENESCU
07’
Ovidiu MIHALACHE 12’
Andrei ENESCU 15’
1 - 0 Vasile GHEORGHE 44’
45+1’ Gabriel VAȘVARI
57’ Gabriel VAȘVARI
Gonzalo CABRERA
68’ Sergiu POPOVICI
Quenten MARTINUS
77’ Florin PLĂMADĂ
Mergim NEZIRI
Gomo ONDUKU
Gabriel BOSOI
83’
87’ Quenten MARTINUS