Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 10000

Meciul din data 29.11.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 10000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Fotbal Club FCSB: Lucian Ionuț FILIP, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Nicandro BREEVELD, Florin Constantin NIȚĂ, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alin Dorinel TOȘCA, Paul PAPP, Adrian POPA, Nicolae Claudiu STANCIU si rezervele: GUILHERME Haubert Sityá, Valentin Alexandru COJOCARU, Cătălin CARP, Jean-Sony ALCÉNAT, Alexandru TUDORIE, Jugurtha HAMROUN, Cornel Emilian RÂPĂ, Grégory Victor TADÉ, Aymen TAHAR.

Astra Giurgiu: GERALDO Washington Regufe Alves, Valerică Marius GĂMAN, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Constantin Valentin BUDESCU, BOUBACAR Mansaly, Denis ALIBEC si rezervele: Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Alexandru Constantin STAN, Alexandru Adrian DANDEA, Fernando Henrique BOLDRIN.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Paul PAPP
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, William Douglas DE AMORIM
In minutul 30, schimbare, iese atacant Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicandro BREEVELD
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Lopes dos Santos VARELA
In minutul 67, schimbare, iese extremă stânga William Douglas DE AMORIM si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 74, schimbare, iese rezervă Jugurtha HAMROUN si intra Aymen TAHAR
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alin Dorinel TOȘCA
In minutul 82, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Daniel George NICULAE
In minutul 87, schimbare, iese extremă dreapta Constantin Valentin BUDESCU si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel Constantin FLOREA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Constantin NIȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN (fundaș central). In minutul 90+4 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Paul PAPP 20’
26’ William DE AMORIM
Alexandru CHIPCIU
Grégory TADÉ
30’
Nicandro BREEVELD 33’
40’ Constantin BUDESCU
Fernando VARELA 52’
67’ William DE AMORIM
Daniel FLOREA
Jugurtha HAMROUN
Aymen TAHAR
74’
Alin TOȘCA 81’
82’ Denis ALIBEC
Daniel NICULAE
87’ Constantin BUDESCU