Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Imilian Șerbănică (București)
Spectatori 700

Meciul din data 28.11.2015 dintre echipele ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Daniel Mitruți (Craiova).

ACS Poli Timișoara: Cristian BĂRBUȚ, Ianis Alin ZICU, Daniel POPESCU, Róbert ELEK, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Sascha KIRSCHSTEIN, Fernando LLORENTE Mañas, Cristian Costel MELINTE, Ovidiu Marian POPESCU, Cristian Dorel SCUTARU, Srdjan LUCHIN si rezervele: Andrei Viorel ARTEAN, Marius Marian CROITORU, Gabriel CÂNU, Alexandru Adrian POPOVICI, RUFINO Segovia del Burgo, Georgi Zdravkov SARMOV, Mădălin George SMARANDA.

ASA Târgu-Mureș: Nicolás Martín GOROBSOV, Ionuț BALAUR, Saša BALIĆ, Pablo Daniel BRANDÁN, Ramiro COSTA, Paweł GOLAŃSKI, Iván GONZÁLEZ López, Sergiu Cătălin HANCA, Filip JAZVIĆ, Gabriel Stelian MUREŞAN, Eduard Cornel STĂNCIOIU si rezervele: Florin BEJAN, Alexandru DEDOV, Luís PEDRO, Javier VELAYOS Rodríguez, Adrian Ioan VICIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Mircea Ionuț AXENTE.

In minutul 34, schimbare, iese fundaș stânga Saša BALIĆ si intra Javier VELAYOS Rodríguez
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Srdjan LUCHIN (fundaș dreapta). In minutul 45 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Sergiu Cătălin HANCA si intra Luís PEDRO
In minutul 73, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Georgi Zdravkov SARMOV
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 77, schimbare, iese fundaș central Cristian Dorel SCUTARU si intra Gabriel CÂNU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Ianis Alin ZICU si intra RUFINO Segovia del Burgo
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de RUFINO Segovia del Burgo (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Ovidiu Marian POPESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

COSTA
34’ Saša BALIĆ
Javier VELAYOS
1 - 0 Srdjan LUCHIN 45’
46’ Sergiu HANCA
Luís PEDRO
Robert ELEK
Georgi SARMOV
73’
74’ Nicolás GOROBSOV