Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Bogdan Constantin Buhuș (Bârlad)
Spectatori 1000

Meciul din data 28.11.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Mircea Orbuleț (București).

Viitorul Constanța: Florin Lucian CERNAT, Bănel NICOLIȚĂ, Robert George HODOROGEA, Cristian George GANEA, Ioan Constantin FILIP, Victor Teodor RÂMNICEANU, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, Adnan AGANOVIĆ, Vlad Alexandru ACHIM, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Dragoş Ionuţ NEDELCU, Răzvan MARIN, Ianis HAGI, Raul Axente CIUPE, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI, Bogdan Ionuț ŢÂRU.

CS Universitatea Craiova: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Alexandru MATEIU, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Virgil IVAN, Valentin ILIEV Ivanov, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Costin Romeo CURELEA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Nicuşor Silviu BANCU, Tha'er Fayed BAWAB, Sebastian Zoltán ACHIM si rezervele: Simon Moise MĂZĂRACHE, Cătălin George STRATON, MADSON Henrique Nascimento Santos, Silviu IZVORANU, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bănel NICOLIȚĂ (atacant). In minutul 11 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE (extremă stânga). In minutul 32 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Adnan AGANOVIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 67 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, scorul devine 3 - 0.
In minutul 69, schimbare, iese atacant Costin Romeo CURELEA si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 74, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Tha'er Fayed BAWAB. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace restul de 16 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 74, schimbare, iese atacant Florin Lucian CERNAT si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Robert George HODOROGEA
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru MATEIU si intra MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Vlad Alexandru ACHIM si intra Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 82, schimbare, iese extremă stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Ianis HAGI

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

1 - 0 Bănel NICOLIȚĂ 11’
17’ Hristo ZLATINSKI
2 - 0 Florin TĂNASE 32’
3 - 0 Adnan AGANOVIĆ 67’
69’ Costin CURELEA
Simon MĂZĂRACHE
74’ Tha'er BAWAB
Florin CERNAT
Aurelian CHIŢU
74’
4 - 0 Florin TĂNASE 76’
Robert HODOROGEA 77’
79’ Alexandru MATEIU
Henrique MADSON
Vlad ACHIM
Bogdan ŢÂRU
82’
82’ Hristo ZLATINSKI