Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 100

Meciul din data 05.12.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

Pandurii Târgu-Jiu: Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Dan Nicolae NISTOR, Viorel NICOARĂ, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Lukáš DROPPA, Alexandru Teofil CIUCUR, Marko MOMČILOVIĆ si rezervele: Nikola VASILJEVIĆ II, Răzvan Marian STANCA, Marian PLEAȘCĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Valentin Dumitru MUNTEANU, Constantin GRECU, ERICO Constantino da Silva.

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Stelian Nicolae CUCU, István Sándor FÜLÖP, Attila László HADNAGY, George Andrei MIRON, Michael NGADEU-NGADJUI, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Cristian POPOVICI, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Quenten MARTINUS, Andrei CORDOȘ, Raul Răzvan COSTIN, Petre Daniel IVANOVICI, Mergim NEZIRI, Florin Constantin PLĂMADĂ, Raul AVRAM.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Ezequiel Nicolás FILIPETTO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Michael NGADEU-NGADJUI (fundaș central). In minutul 14 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Dan Nicolae NISTOR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Sergiu Cristian POPOVICI (fundaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 41, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 46, schimbare, iese atacant Viorel NICOARĂ si intra Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 65, schimbare, iese fundaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marko MOMČILOVIĆ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lukáš DROPPA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Neculaie PLEȘCA
In minutul 82, schimbare, iese fundaș stânga Marko MOMČILOVIĆ si intra Constantin GRECU
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Andrei CORDOȘ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Stelian Nicolae CUCU (mijlocaș defensiv). In minutul 90+5 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani, scorul devine 0 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Botoșani.