Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 8000

Meciul din data 07.12.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si Dinamo București se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 8000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Bogdan Gheorghe (București).

Petrolul Ploiești: Ionuț Andrei PETELEU, Gevaro NEPOMUCENO, Sofien MOUSSA, Viktor Viktorov GENEV, Jérémy FAUG-PORRET, Dan Mihai BUCȘĂ, Peterson dos Santos PEÇANHA, Adrian ROPOTAN, Alexandru TUDOSE, Dacian Șerban VARGA, Abdellah ZOUBIR si rezervele: Alberto COBREA, Nicolae MILINCEANU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Valentin Ionuț LEMNARU, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Corneliu Cristian PULHAC, Toto Adaruns TAMUZ Temile .

Dinamo București: Antun PALIĆ, Dorin ROTARIU, Aljoša VOJNOVIĆ, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Miha MEVLJA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Andrei Ovidiu MARC, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Collins Ngoran Suiru FAI, Paul Viorel ANTON, Laurențiu Nicolae CORBU si rezervele: Ionuț NEDELCEARU, Iustin Alin POPESCU, Ante PULJIĆ, Cosmin Gabriel MATEI, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marcel Josué ESSOMBÉ.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Sofien MOUSSA (atacant). In minutul 20 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Dinamo București, Petrolul Ploiești deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Dacian Șerban VARGA
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Andrei Ovidiu MARC
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Sofien MOUSSA
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aljoša VOJNOVIĆ si intra Ionuț NEDELCEARU
In minutul 53, Petrolul Ploiești - Dinamo București, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Alexandru TUDOSE
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 73, schimbare, iese fundaș stânga Laurențiu Nicolae CORBU si intra Ante PULJIĆ
In minutul 81, schimbare, iese atacant Sofien MOUSSA si intra Toto Adaruns TAMUZ Temile
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (mijlocaș central). In minutul 84 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gevaro NEPOMUCENO si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Viktor Viktorov GENEV
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dorin ROTARIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

GNOHÉRÉ
07’ Harlem GNOHÉRÉ
1 - 0 Sofien MOUSSA 20’
Dacian VARGA 23’
23’ Andrei MARC
Sofien MOUSSA 24’
Dan BUCȘĂ 32’
46’ Aljoša VOJNOVIĆ
Ionuț NEDELCEARU
1 - 1 autogol Alexandru TUDOSE 53’
60’ Bogdan GAVRILĂ
Cosmin MATEI
73’ Laurențiu CORBU
Ante PULJIĆ
Sofien MOUSSA
Toto TAMUZ
81’
1 - 2 84’ Dorin ROTARIU
Gevaro NEPOMUCENO
Laurențiu MARINESCU
84’
Viktor GENEV 90’
90+2’ Vytautas ČERNIAUSKAS