Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Marin Petrache (Giurgiu)
Spectatori 1000

Meciul din data 06.12.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Gero Szabo (Cluj).

FC Politehnica Iași: Vasile GHEORGHE, Gomo Richard ONDUKU, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru CREŢU, Mădălin Marius CIUCĂ, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Lukács BŐLE si rezervele: Gabriel BOSOI, Gianmarco PICCIONI, Ștefan Costel GRIGORIE, Petre Iulian GOGE, Andrei Ștefan ENESCU, Alessandro CAPARCO.

Astra Giurgiu: BOUBACAR Mansaly, Alexandru Adrian DANDEA, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, GERALDO Washington Regufe Alves, Denis ALIBEC, Silviu LUNG JR., Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Alexandru Constantin STAN, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Fernando Henrique BOLDRIN si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, Romario Răzvan MOISE, Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Iulian ROȘU.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 07 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Vasile GHEORGHE (atacant). In minutul 38 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Daniel George NICULAE
In minutul 76, schimbare, iese atacant Vasile GHEORGHE si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru CREŢU si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 90+2, jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 90+2 in 10 jucatori.
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernando Henrique BOLDRIN si intra Alexandru IONIŢĂ II

1 - 1 Vasile GHEORGHE 38’
68’ Denis ALIBEC
Daniel NICULAE
Vasile GHEORGHE
Andrei ENESCU
76’
78’ William DE AMORIM
Daniel FLOREA
Mădălin CIUCĂ 88’
Alexandru CREŢU
Gianmarco PICCIONI
89’
90+2’ FILIPE TEIXEIRA
90+4’ Fernando BOLDRIN