Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 9553

Meciul din data 06.12.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 9553 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Fotbal Club FCSB: Jugurtha HAMROUN, Alin Dorinel TOȘCA, Grégory Victor TADÉ, Nicolae Claudiu STANCIU, Cornel Emilian RÂPĂ, Adrian POPA, Paul PAPP, Florin Constantin NIȚĂ, Nicandro BREEVELD, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alexandru TUDORIE si rezervele: Aymen TAHAR, Cristian Iulian ONȚEL, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Rareș ENCEANU, Valentin Alexandru COJOCARU, Cătălin CARP, Jean-Sony ALCÉNAT.

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Apostol Aleksandrov POPOV, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Virgil IVAN, Valentin ILIEV Ivanov, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Nicuşor Silviu BANCU, Sebastian Zoltán ACHIM si rezervele: Cătălin George STRATON, MADSON Henrique Nascimento Santos, Silviu IZVORANU, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Costin Romeo CURELEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 24, schimbare, iese fundaș central Apostol Aleksandrov POPOV si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Paul PAPP
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cornel Emilian RÂPĂ
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicandro BREEVELD
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 52, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Sulley Ali Sariki MUNIRU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Paul PAPP (fundaș central). In minutul 81 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Nicandro BREEVELD si intra Aymen TAHAR
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Grégory Victor TADÉ (atacant). In minutul 83 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 84, schimbare, iese portar Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si intra Cătălin George STRATON
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 88, schimbare, iese atacant Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Claudiu STANCIU si intra Cătălin CARP
In minutul 90+1, jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CS Universitatea Craiova ramane din minutul 90+1 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Nicușor STANCIU 24’
24’ Apostol POPOV
Andrei DUMITRAȘ
30’ Nicuşor BANCU
Paul PAPP 35’
Cornel RÂPĂ 40’
Nicandro BREEVELD 46’
51’ Silveira KAY
Alexandru TUDORIE
Sulley MUNIRU
52’
1 - 0 Paul PAPP 81’
Nicandro BREEVELD
Aymen TAHAR
81’
2 - 0 Grégory TADÉ 83’
84’ Cristian BĂLGRĂDEAN
Cătălin STRATON
87’ Andrei DUMITRAȘ
88’ NUNO ROCHA
Alexandru BĂLUȚĂ
Nicușor STANCIU
Cătălin CARP
89’
90+1’ Alexandru BĂLUȚĂ