Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 05.12.2015 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Gabriel Bârjac (Zalău).

ACS Poli Timișoara: Fernando LLORENTE Mañas, Sascha KIRSCHSTEIN, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Róbert ELEK, Daniel POPESCU, Gabriel CÂNU, Alexandru Paul CURTEAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Ovidiu Marian POPESCU, Ianis Alin ZICU, Srdjan LUCHIN si rezervele: Cristian BĂRBUȚ, Marius Marian CROITORU, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN, Mădălin George SMARANDA, Georgi Zdravkov SARMOV, RUFINO Segovia del Burgo.

Viitorul Constanța: Robert George HODOROGEA, Bănel NICOLIȚĂ, Florin Lucian TĂNASE, Cristian George GANEA, Ioan Constantin FILIP, Alexandru BUZBUCHI, Florin Lucian CERNAT, Romario Sandu BENZAR, Adnan AGANOVIĆ, Vlad Alexandru ACHIM, Kévin BOLI si rezervele: Dragoş Ionuţ NEDELCU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Bogdan Alexandru MITREA, Răzvan MARIN, Ianis HAGI, Aurelian Ionuț CHIȚU.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Robert George HODOROGEA
In minutul 21, ACS Poli Timișoara - Viitorul Constanța, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian CERNAT
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Ianis Alin ZICU (mijlocaș dreapta). In minutul 42 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Viitorul Constanța, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian CERNAT (atacant). In minutul 47 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 66, schimbare, iese fundaș stânga Cristian George GANEA si intra Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis Alin ZICU si intra RUFINO Segovia del Burgo
In minutul 72, schimbare, iese extremă stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra Georgi Zdravkov SARMOV
In minutul 81, schimbare, iese atacant Florin Lucian CERNAT si intra Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

CERNAT
09’ Robert HODOROGEA
0 - 1 21’ penalty Florin CERNAT