Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Cătălin Popa (Pitești)
Spectatori 4500

Meciul din data 14.12.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Valentin Avram (București).

Viitorul Constanța: Florin Lucian CERNAT, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bogdan Alexandru MITREA, Robert George HODOROGEA, Ioan Constantin FILIP, Alexandru BUZBUCHI, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, Adnan AGANOVIĆ, Bănel NICOLIȚĂ, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Răzvan MARIN, Paul Alexandru IACOB, Ianis HAGI, Cristian George GANEA, Aurelian Ionuț CHIȚU, Victor Teodor RÂMNICEANU.

Fotbal Club FCSB: Florin Constantin NIȚĂ, Nicandro BREEVELD, Lucian Ionuț FILIP, GUILHERME Haubert Sityá, Jugurtha HAMROUN, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Paul PAPP, Adrian POPA, Grégory Victor TADÉ, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Lopes dos Santos VARELA si rezervele: Cătălin CARP, Valentin Alexandru COJOCARU, Rareș ENCEANU, Aymen TAHAR, Alexandru TUDORIE, Alexandru TÂRNOVAN, Jean-Sony ALCÉNAT.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Jugurtha HAMROUN (extremă stânga). In minutul 03 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Jugurtha HAMROUN
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicandro BREEVELD
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Paul PAPP
In minutul 60, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Paul PAPP a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 60 in 10 jucatori.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Cristian George GANEA
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicandro BREEVELD si intra Jean-Sony ALCÉNAT
In minutul 76, schimbare, iese extremă dreapta Bănel NICOLIȚĂ si intra Ianis HAGI
In minutul 78, schimbare, iese extremă stânga Jugurtha HAMROUN si intra Aymen TAHAR
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Alexandru TUDORIE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

0 - 1 03’ Jugurtha HAMROUN
18’ Lucian FILIP
Bănel NICOLIȚĂ 18’
19’ Jugurtha HAMROUN
Adnan AGANOVIĆ
Aurelian CHIŢU
46’
54’ Nicandro BREEVELD
55’ Paul PAPP
60’ Paul PAPP
Dragoş NEDELCU
Cristian GANEA
66’
Bogdan MITREA 66’
67’ Nicandro BREEVELD
Jean ALCÉNAT
Bănel NICOLIȚĂ
Ianis HAGI
76’
78’ Jugurtha HAMROUN