Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 11.12.2015 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Gabriel Bârjac (Zalău).

ASA Târgu-Mureș: Nicolás Martín GOROBSOV, Filip JAZVIĆ, Iván GONZÁLEZ López, Alexandru DEDOV, Ramiro COSTA, Pablo Daniel BRANDÁN, Ionuț BALAUR, Mircea Ionuț AXENTE, Gabriel Stelian MUREŞAN, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Javier VELAYOS Rodríguez si rezervele: .

FC Politehnica Iași: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Gianmarco PICCIONI, Gomo Richard ONDUKU, Milan MITIĆ, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Vasile GHEORGHE, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Lukács BŐLE si rezervele: Ștefan Costel GRIGORIE, Petre Iulian GOGE, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI, Alexandru BOICIUC.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Pablo Daniel BRANDÁN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (extremă stânga). In minutul 45 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru DEDOV si intra Romario KORTZORG
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Mircea Ionuț AXENTE si intra Miroslav MANOLOV
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Romario KORTZORG
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Filip JAZVIĆ
In minutul 81, schimbare, iese extremă dreapta Gomo Richard ONDUKU si intra Ștefan Costel GRIGORIE
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ionuț BALAUR (fundaș central). In minutul 87 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Politehnica Iași, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lukács BŐLE si intra Gabriel BOSOI

Romario KORTZORG
46’
Mircea AXENTE
Miroslav MANOLOV
58’
61’ Alexandru ŢIGĂNAŞU