Localitatea Botoșani
Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Spectatori 3000

Meciul din data 13.12.2015 dintre echipele FC Botoșani si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Botoșani: Michael NGADEU-NGADJUI, Radoslav Bonchev DIMITROV, Gabriel Cristian VAŞVARI, George Andrei MIRON, Quenten MARTINUS, Attila László HADNAGY, István Sándor FÜLÖP, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Mihai Cătălin BORDEIANU, Florin Dorin ACSINTE, Răzvan Neculaie PLEȘCA si rezervele: Andrei Alexandru PATACHE, Petre Daniel IVANOVICI, Plamen Ivanov ILIEV, Raul Răzvan COSTIN, Andrei CORDOȘ, Florin Constantin PLĂMADĂ, Sergiu Cristian POPOVICI.

CFR 1907 Cluj: Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, CRISTIAN López Santamaría, Lucian GOIAN, Tomislav GOMELT, Antonio JAKOLIŠ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Andrei Iosif MUREŞAN, Filipe Guterres NASCIMENTO, Davide PETRUCCI, Cosmin Andrei VÂTCĂ si rezervele: Ionuț Justinian LARIE, Steve Leo BELECK A'Beka, Daniel Filipe Faria COELHO, Mihai Adrian MINCĂ, Bryan NOUVIER, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav GOMELT
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Michael NGADEU-NGADJUI (fundaș central). In minutul 30 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș stânga). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si intra Steve Leo BELECK A'Beka
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Attila László HADNAGY
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga István Sándor FÜLÖP si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Bryan NOUVIER
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra Andrei Alexandru PATACHE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría (atacant). In minutul 79 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano si intra Andrei CORDOȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

Gabriel VAȘVARI 15’
22’ Tomislav GOMELT
Mihai BORDEIANU 24’
1 - 0 Michael NGADEU 30’
Florin ACSINTE 35’
36’ Vítor BRUNO
2 - 0 István FÜLÖP 45+1’
46’ Vítor BRUNO
Steve BELECK
46’ Filipe NASCIMENTO