Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Ștefan Bîrjac (Zalău)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Bogdan Constantin Buhuș (Bârlad)
Spectatori 3500

Meciul din data 18.12.2015 dintre echipele FC Botoșani si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Ștefan Bîrjac (Zalău).

FC Botoșani: Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, George Andrei MIRON, Quenten MARTINUS, Attila László HADNAGY, István Sándor FÜLÖP, Radoslav Bonchev DIMITROV, Mihai Cătălin BORDEIANU, Florin Dorin ACSINTE, Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Michael NGADEU-NGADJUI si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Plamen Ivanov ILIEV, Stelian Nicolae CUCU, Mergim NEZIRI, Sergiu Cristian POPOVICI, Florin Constantin PLĂMADĂ, Andrei Alexandru PATACHE.

Concordia Chiajna: Florin MATACHE, Marius George PENA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Răzvan TINCU, Andrei Vlăduț VOINEAG, Silviu Gabriel PANĂ, Valentin Marius LAZĂR, Gabriel Nicu GIURGIU, Marian CRISTESCU, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU si rezervele: Florin Flavius PURECE, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Lucian Nicolae ION, Florin IACOB, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Daniel Cristian LUNG, Mihai DINA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Michael NGADEU-NGADJUI (fundaș central). In minutul 13 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Bogdan SÂRGHI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI (mijlocaș defensiv). In minutul 21 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Quenten MARTINUS (mijlocaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 0.
In minutul 32, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Florin Flavius PURECE
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Valentin Marius LAZĂR
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Silviu Gabriel PANĂ si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 80, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 81, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 85 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, scorul devine 4 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Petre Daniel IVANOVICI (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, scorul devine 5 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 Michael NGADEU 13’
17’ Cristian SÂRGHI
2 - 0 Gabriel VAȘVARI 21’
3 - 0 Quenten MARTINUS 30’
32’ Marian CONSTANTINESCU
Florin PURECE
35’ Marian CRISTESCU