Pandurii Târgu-Jiu - Astra Giurgiu - 19.12.2015 English version
Data disputării 19.12.2015 - 20:30
Localitatea Drobeta Turnu Severin
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 200

Meciul din data 19.12.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Bogdan Gheorghe (București).

Pandurii Târgu-Jiu: ERICO Constantino da Silva, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Dan Nicolae NISTOR, Marko MOMČILOVIĆ, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Adrian Ioan HORA, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Alexandru Teofil CIUCUR, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Viorel NICOARĂ, Valentin Dumitru MUNTEANU, Alexandru Angelo DAN, Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Marian STANCA, Nikola VASILJEVIĆ II, Carlos WELLINGTON da Silva.

Astra Giurgiu: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Florin LOVIN, Silviu LUNG JR., GERALDO Washington Regufe Alves, Alexandru Adrian DANDEA, Gabriel Nicolae ENACHE, Constantin Valentin BUDESCU, Denis ALIBEC si rezervele: Daniel George NICULAE, Iulian ROȘU, Alexandru Constantin STAN, Alexandru IONIŢĂ II, George Petruț GAVRILAŞ, Fernando Henrique BOLDRIN.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Cristian Ionuţ SĂPUNARU (mijlocaș defensiv). In minutul 18 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Astra Giurgiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 42, jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Andrei Ovidiu PIȚIAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Pandurii Târgu-Jiu ramane din minutul 42 in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS si intra Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra Daniel George NICULAE
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adrian Ioan HORA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Alexandru Constantin STAN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 80, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Nikola VASILJEVIĆ II
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Fernando Henrique BOLDRIN (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 91, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.

1 - 0 Cristian SĂPUNARU 18’
20’ Denis ALIBEC
Andrei PIȚIAN 27’
Andrei PIȚIAN 42’
46’ Pedro QUEIRÓS
Fernando BOLDRIN
46’ Florin LOVIN
Daniel NICULAE
Alexandru CIUCUR
Valentin MUNTEANU
59’
59’ Fernando BOLDRIN