1 - 0

CSM Politehnica Iași - CS Universitatea Craiova - 19.12.2015 English version
Data disputării 19.12.2015 - 18:00
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 19.12.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Valentin Avram (București).

FC Politehnica Iași: Mădălin Marius CIUCĂ, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Gianmarco PICCIONI, Gomo Richard ONDUKU, Milan MITIĆ, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru CREŢU si rezervele: Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI, Alexandru BOICIUC, Ștefan Costel GRIGORIE, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Petre Iulian GOGE, Andrei Ștefan ENESCU.

CS Universitatea Craiova: Valentin ILIEV Ivanov, Tha'er Fayed BAWAB, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Andrei Virgil IVAN, Silviu IZVORANU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Alexandru MATEIU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Nicuşor Silviu BANCU, Sebastian Zoltán ACHIM si rezervele: Costin Romeo CURELEA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Cătălin George STRATON.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Silviu IZVORANU
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gomo Richard ONDUKU si intra Gabriel BOSOI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Mădălin Marius CIUCĂ (fundaș central). In minutul 55 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Gianmarco PICCIONI si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 75, schimbare, iese extremă dreapta Tha'er Fayed BAWAB si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 76, schimbare, iese fundaș central Silviu IZVORANU si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Andrei BURLACU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru CREŢU si intra Andrei Ștefan ENESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.