Data disputării 14.02.2016 - 16:30
Stadion Dan Păltinișanu
Localitatea Timișoara
Arbitru Alexandru Tudor (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 2000

Meciul din data 14.02.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Voluntari se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

ACS Poli Timișoara: Cristian Costel MELINTE, Claudiu BELU-IORDACHE, Cristian BĂRBUȚ, Gabriel CÂNU, Daniel POPESCU, Fernando LLORENTE Mañas, Everon Elvis Romario PISAS, Ovidiu Marian POPESCU, Cristian Dorel SCUTARU, Mădălin George SMARANDA, Ianis Alin ZICU si rezervele: Cătălin Petre DOMAN, Prince RAJCOMAR.

FC Voluntari: Daniel Ionuț BARNA, Vlad Alexandru ACHIM, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Hrvoje SPAHIJA, Laurențiu Daniel RUS, Wilfred MOKE Abro, Laurențiu Cătălin IORGA, Mircea Alexandru BORNESCU, Adrian Ionuț BĂLAN, Ben Hamed KONÉ, Venelin FILIPOV si rezervele: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Alexandru TUDORIE, Saša NOVAKOVIĆ, Bogdan MITACHE, Dragoș BALAURU, Rareș ENCEANU.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Costel MELINTE si intra Abel Miguel SUÁREZ Torres
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Abel Miguel SUÁREZ Torres
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț BARNA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Cătălin IORGA si intra Rareș ENCEANU
In minutul 61, schimbare, iese atacant Everon Elvis Romario PISAS si intra Prince RAJCOMAR
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV
In minutul 63, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Abel Miguel SUÁREZ Torres a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 63 in 10 jucatori.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 68, schimbare, iese Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Ionuț BĂLAN si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Laurențiu Daniel RUS (mijlocaș dreapta). In minutul 75 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Dorel SCUTARU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Cătălin Petre DOMAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Ianis Alin ZICU (mijlocaș stânga). In minutul 90+3 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

Abel SUÁREZ
33’
Abel SUÁREZ 37’
39’ Adrian BĂLAN
47’ Daniel BARNA
60’ Laurențiu IORGA
Rareș ENCEANU
Everon PISAS
Prince RAJCOMAR
61’
62’ Venelin FILIPOV
Abel SUÁREZ 63’
67’ Laurențiu RUS
68’ Vladimir SCRECIU