Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 1800

Meciul din data 14.02.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 1800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Mircea Orbuleț (București).

CS Universitatea Craiova: Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Cătălin George STRATON, Simon Moise MĂZĂRACHE, MADSON Henrique Nascimento Santos, Valentin ILIEV Ivanov, Andrei Virgil IVAN, Nicuşor Silviu BANCU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Stephane ACKA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI si rezervele: Silviu IZVORANU, Alexandru MATEIU, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Sebastian Zoltán ACHIM.

Petrolul Ploiești: Abdellah ZOUBIR, Giuseppe PRESTIA, Dacian Șerban VARGA, Michele PAOLUCCI, Janko PACAR, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Romain INEZ, Alexandru DAVID, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Ludovic GUERRIERO, Fabrice BEGEORGI, Alberto COBREA si rezervele: Corneliu Cristian PULHAC, Karim ZIANI, Marcos MICHAEL, Iustin Alin POPESCU, Constantin MIŞELĂRICU, Dan Mihai BUCȘĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Bogdan Ilie VĂTĂJELU (fundaș stânga). In minutul 19 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Petrolul Ploiești, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Romain INEZ
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Dacian Șerban VARGA si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Abdellah ZOUBIR
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 58, jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CS Universitatea Craiova ramane din minutul 58 in 10 jucatori.
In minutul 61, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Alexandru MATEIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (mijlocaș stânga). In minutul 63 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Petrolul Ploiești, scorul devine 2 - 0.
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Ludovic GUERRIERO
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Marcos MICHAEL
In minutul 67, schimbare, iese fundaș central Abdellah ZOUBIR si intra Karim ZIANI
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Nicuşor Silviu BANCU si intra Silviu IZVORANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 0 Bogdan VĂTĂJELU 19’
25’ Romain INEZ
Henrique MADSON 39’
Nicuşor BANCU 43’
46’ Dacian VARGA
Bogdan GAVRILĂ
Hristo ZLATINSKI 47’
47’ Abdellah ZOUBIR
55’ Bogdan GAVRILĂ
Henrique MADSON 58’
Simon MĂZĂRACHE
Alexandru MATEIU
61’
2 - 0 NUNO ROCHA 63’
64’ Ludovic GUERRIERO
66’ Laurențiu MARINESCU