Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 5000

Meciul din data 12.02.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Transil. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Ovidiu Artene (Vaslui).

ASA Târgu-Mureș: Javier VELAYOS Rodríguez, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Gabriel Stelian MUREŞAN, Filip JAZVIĆ, Nicolás Martín GOROBSOV, Marius Marcel CONSTANTIN, Ramiro COSTA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Pablo Daniel BRANDÁN, Ionuț BALAUR, Claudiu Dorian VOICULEŢ si rezervele: Iván GONZÁLEZ López, Adrian MUTU, Ousmane N'DOYE, Gabriel Eugen MATEI, Alexandru DEDOV, Andrei Cosmin CIOLACU, Adrian Ioan VICIU.

Pandurii Târgu-Jiu: Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Răzvan Marian STANCA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Dan Nicolae NISTOR, Adrian Ioan HORA, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Florin Dorin ACSINTE, Liviu Ion ANTAL, Filip MRZLJAK si rezervele: Nikola VASILJEVIĆ II, Carlos WELLINGTON da Silva, Marian PLEAȘCĂ, Viorel NICOARĂ, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Constantin GRECU, Alexandru Teofil CIUCUR.

In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Eduard Cornel STĂNCIOIU
In minutul 45, ASA Târgu-Mureș - Pandurii Târgu-Jiu, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 47, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 48, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Adrian MUTU
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Filip MRZLJAK
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra Ousmane N'DOYE
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 85, schimbare, iese fundaș central Ionuț BALAUR si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ramiro COSTA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.