Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 13.02.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin).

Astra Giurgiu: Takayuki SETO, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, Valerică Marius GĂMAN, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Fernando Henrique BOLDRIN, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS si rezervele: George Petruț GAVRILAŞ, Alexandru IONIŢĂ II, Daniel Constantin FLOREA, Alexandru Adrian DANDEA, Damien BOUDJEMAA, Ricardo Miguel Martins ALVES, Iulian ROȘU.

CFR 1907 Cluj: Davide PETRUCCI, Andrei Iosif MUREŞAN, Alexandru Traian MARC, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Tomislav GOMELT, CRISTIAN López Santamaría, Daniel Filipe Faria COELHO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Juan CARLOS Real Ruiz, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si rezervele: Bryan NOUVIER, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Filipe Guterres NASCIMENTO, Mihai Adrian MINCĂ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Lucian GOIAN, Steve Leo BELECK A'Beka.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Juan CARLOS Real Ruiz (mijlocaș central). In minutul 38 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin LOVIN si intra Damien BOUDJEMAA
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav GOMELT
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, CRISTIAN López Santamaría
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Antonio JAKOLIŠ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Vítor BRUNO Ramos Gonçalves (extremă stânga). In minutul 56 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 58, schimbare, iese fundaș dreapta Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Fernando Henrique BOLDRIN (mijlocaș stânga). In minutul 63 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Daniel Filipe Faria COELHO
In minutul 67, schimbare, iese extremă dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 71, schimbare, iese extremă stânga Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si intra Bryan NOUVIER
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel Constantin FLOREA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Takayuki SETO si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Fernando Henrique BOLDRIN (mijlocaș stânga). In minutul 90+3 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.