Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Imilian Șerbănică (București)
Spectatori 4125

Meciul din data 14.02.2016 dintre echipele Dinamo București si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 4125 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Dinamo București: Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Antun PALIĆ, Vlad Alexandru OLTEANU, Miha MEVLJA, Sergiu Cătălin HANCA, Ante PULJIĆ, Patrick Claude EKENG, Valentin Ionuţ COSTACHE, Paul Ștefan BATIN, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Dorin ROTARIU si rezervele: Andrei Ovidiu MARC, Marcel Josué ESSOMBÉ, Laurențiu Nicolae CORBU, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Victor Teodor RÂMNICEANU.

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Sergiu Cristian POPOVICI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Michael NGADEU-NGADJUI, George Andrei MIRON, Deivydas MATULEVIČIUS, Quenten MARTINUS, Attila László HADNAGY, Mihai Cătălin BORDEIANU, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano si rezervele: Andrei Alexandru PATACHE, Florin Constantin PLĂMADĂ, Plamen Ivanov ILIEV, Petre Daniel IVANOVICI, Stelian Nicolae CUCU, José David CASADO, Fernando Miguel CARRALERO Garcia.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Radoslav Bonchev DIMITROV
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Ionuţ COSTACHE (mijlocaș stânga). In minutul 26 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Kaj Leo í BARTALSSTOVU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Paul Ștefan BATIN si intra Andrei Ovidiu MARC
In minutul 69, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano si intra Fernando Miguel CARRALERO Garcia
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 72, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Marcel Josué ESSOMBÉ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra José David CASADO
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, José David CASADO
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Quenten MARTINUS
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

HADNAGY
25’ Radoslav DIMITROV
1 - 0 Valentin COSTACHE 26’
Valentin COSTACHE 27’
41’ Sergiu POPOVICI
Harlem GNOHÉRÉ 44’
Valentin COSTACHE
Kaj Leo í BARTALSSTOVU
56’
60’ Gabriel VAȘVARI
Paul BATIN
Andrei MARC
68’
69’ Attila HADNAGY
Petre IVANOVICI
70’ Gonzalo CABRERA
Fernando Miguel CARRALERO
71’ Petre IVANOVICI
Harlem GNOHÉRÉ
Marcel ESSOMBÉ
72’
77’ Mihai BORDEIANU
José David CASADO
79’ José David CASADO
81’ Quenten MARTINUS