Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 3833

Meciul din data 20.02.2016 dintre echipele Dinamo București si Concordia Chiajna se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 3833 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Mircea Orbuleț (București).

Dinamo București: Dorin ROTARIU, Antun PALIĆ, Ionuț NEDELCEARU, Miha MEVLJA, Sergiu Cătălin HANCA, Valentin Marius LAZĂR, Marcel Josué ESSOMBÉ, Steliano FILIP, Paul Viorel ANTON, Ante PULJIĆ, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS si rezervele: Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Vlad Alexandru OLTEANU, Andrei Ovidiu MARC, Patrick Claude EKENG, Valentin Ionuţ COSTACHE, Paul Ștefan BATIN, Victor Teodor RÂMNICEANU.

Concordia Chiajna: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU, Neluț Stelian ROȘU, Florin Flavius PURECE, Florin MATACHE, Christian Udubuesi OBODO, Marius George PENA, Iulian MAMELE, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Marian CRISTESCU, Patrice Emery Fongang FEUSSI si rezervele: Gabriele ZERBO, Robert Dumitru RĂDUCANU, Florin IACOB, Adrian CRISTEA, Cristian Andrés GARCÍA.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Iulian MAMELE
In minutul 13, Dinamo București - Concordia Chiajna, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Patrice Emery Fongang FEUSSI
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marcel Josué ESSOMBÉ (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Neluț Stelian ROȘU si intra Robert Dumitru RĂDUCANU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marcel Josué ESSOMBÉ (atacant). In minutul 61 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț NEDELCEARU si intra Patrick Claude EKENG
In minutul 66, schimbare, iese atacant Marcel Josué ESSOMBÉ si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Gabriele ZERBO
In minutul 73, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Cristian Andrés GARCÍA
In minutul 75, schimbare, iese fundaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Andrei Ovidiu MARC
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Sergiu HANCA 10’
12’ Iulian MAMELE
1 - 0 penalty Dorin ROTARIU 13’
21’ Patrice FEUSSI
2 - 0 Marcel ESSOMBÉ 45+1’
Valentin LAZĂR 47’
51’ Tiberiu SEREDIUC
56’ Neluț ROȘU
Robert RĂDUCANU
3 - 0 Marcel ESSOMBÉ 61’
Ionuț NEDELCEARU
Patrick Claude EKENG
62’
Marcel ESSOMBÉ
Harlem GNOHÉRÉ
66’
67’ Marian CRISTESCU