Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 19.02.2016 dintre echipele FC Botoșani si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

FC Botoșani: Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Mihai Cătălin BORDEIANU, Sergiu Cristian POPOVICI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Michael NGADEU-NGADJUI, Deivydas MATULEVIČIUS, Attila László HADNAGY, István Sándor FÜLÖP, Radoslav Bonchev DIMITROV, Stelian Nicolae CUCU, George Andrei MIRON si rezervele: José David CASADO, Florin Constantin PLĂMADĂ, Andrei Alexandru PATACHE, Nicolae Constantin MUȘAT, Petre Daniel IVANOVICI, Plamen Ivanov ILIEV, Fernando Miguel CARRALERO Garcia.

Astra Giurgiu: George Petruț GAVRILAŞ, Damien BOUDJEMAA, Alexandru Adrian DANDEA, William Douglas DE AMORIM, Denis ALIBEC, Valerică Marius GĂMAN, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Takayuki SETO, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Fernando Henrique BOLDRIN, Ricardo Miguel Martins ALVES si rezervele: BOUBACAR Mansaly, Ionuț BOȘNEAG, Daniel Constantin FLOREA, Alexandru IONIŢĂ II, Florin LOVIN, Iulian ROȘU, Adrian Manuel SCARLATACHE.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valerică Marius GĂMAN
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra José David CASADO
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO
In minutul 63, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 63 in 10 jucatori.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Damien BOUDJEMAA si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano si intra Petre Daniel IVANOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș defensiv). In minutul 81 al partidei dintre FC Botoșani si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 85, schimbare, iese fundaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Fernando Miguel CARRALERO Garcia
In minutul 86, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, George Petruț GAVRILAŞ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

BOLDRIN
22’ Valerică GĂMAN
Mihai BORDEIANU 36’
Mihai BORDEIANU
José David CASADO
46’
61’ Takayuki SETO
63’ Takayuki SETO
66’ Damien BOUDJEMAA
Mansaly BOUBACAR
69’ William DE AMORIM
Daniel FLOREA
72’ Denis ALIBEC
Gonzalo CABRERA
Petre IVANOVICI
78’
0 - 1 81’ FILIPE TEIXEIRA
Deivydas MATULEVIČIUS 82’
Radoslav DIMITROV 83’
83’ Fernando BOLDRIN
Sergiu POPOVICI
Fernando Miguel CARRALERO
85’
86’ Denis ALIBEC
Alexandru IONIȚĂ II
George MIRON 88’
90+4’ George GAVRILAȘ