Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 2000

Meciul din data 22.02.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Pandurii Târgu-Jiu: Florin Dorin ACSINTE, Liviu Ion ANTAL, Alexandru Teofil CIUCUR, Adrian Ioan HORA, Nikola VASILJEVIĆ II, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Răzvan Marian STANCA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Adrian ROPOTAN, Dan Nicolae NISTOR, Mihai Cosmin RĂDUȚ si rezervele: Andrei ŞENDROIU, Carlos WELLINGTON da Silva, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Viorel NICOARĂ, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Constantin GRECU.

CS Universitatea Craiova: Stephane ACKA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Cătălin George STRATON, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Alexandru MATEIU, Andrei Virgil IVAN, Valentin ILIEV Ivanov, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si rezervele: Silviu IZVORANU, Raul HRENIUC, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Sebastian Zoltán ACHIM.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Simon Moise MĂZĂRACHE (extremă stânga). In minutul 08 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Stephane ACKA
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adrian ROPOTAN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Sebastian Zoltán ACHIM
In minutul 84, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Constantin GRECU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Carlos WELLINGTON da Silva (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si CS Universitatea Craiova, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Silviu IZVORANU

Alexandru RĂUŢĂ 28’
29’ Andrei DUMITRAȘ
37’ Stephane ACKA
47’ Bogdan VĂTĂJELU
60’ Alexandru BĂLUȚĂ
Liviu ANTAL
Carlos WELLINGTON
60’
Adrian ROPOTAN 62’
63’ Alexandru BĂLUȚĂ