Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 3216

Meciul din data 22.02.2016 dintre echipele FC Voluntari si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 3216 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Stelian Slabu (Brașov).

FC Voluntari: Ben Hamed KONÉ, Saša NOVAKOVIĆ, Laurențiu Daniel RUS, Wilfred MOKE Abro, Laurențiu Cătălin IORGA, Venelin FILIPOV, Adrian Ionuț BĂLAN, Mircea Alexandru BORNESCU, Daniel Ionuț BARNA, Vlad Alexandru ACHIM, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Mihai VODUŢ, Daniel Ionuț NOVAC, Bogdan MITACHE, Vasile MAFTEI, George CĂLINȚARU, Dragoș BALAURU.

Fotbal Club FCSB: Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alexandru BOURCEANU, Alin Dorinel TOȘCA, Nicolae Claudiu STANCIU, Doru Mihai PINTILII, Marko MOMČILOVIĆ, Florin Constantin NIȚĂ, Ciprian Andrei MARICA, Jugurtha HAMROUN, Gabriel Nicolae ENACHE, Alexandru Mihăiță CHIPCIU si rezervele: Tha'er Fayed BAWAB, Adrian POPA, Houssine KHARJA, Lucian Ionuț FILIP, Timo GEBHART, Valentin Alexandru COJOCARU, Cătălin CARP.

In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Wilfred MOKE Abro
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Jugurtha HAMROUN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Vlad Alexandru ACHIM (mijlocaș central). In minutul 38 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Saša NOVAKOVIĆ
In minutul 46, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Mihai VODUŢ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru BOURCEANU si intra Adrian POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (rezervă). In minutul 49 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 59, schimbare, iese fundaș dreapta Venelin FILIPOV si intra George CĂLINȚARU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Jugurtha HAMROUN si intra Timo GEBHART
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 76, schimbare, iese fundaș stânga Marko MOMČILOVIĆ si intra Houssine KHARJA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cătălin IORGA si intra Bogdan MITACHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ben Hamed KONÉ (atacant). In minutul 89 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ben Hamed KONÉ (atacant). In minutul 90+5 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, scorul devine 3 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Vladimir Ionuţ SCRECIU (). In minutul 90+5 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, scorul devine 4 - 1.
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai VODUŢ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

Wilfred MOKE 33’
33’ Gabriel TAMAȘ
36’ Jugurtha HAMROUN
1 - 0 Vlad ACHIM 38’
44’ Mihai PINTILII
Saša NOVAKOVIĆ 45+2’
Adrian BĂLAN
Mihai VODUŢ
46’
46’ Alexandru BOURCEANU
Adrian POPA
1 - 1 49’ Adrian POPA
Venelin FILIPOV
George CĂLINȚARU
59’
65’ Jugurtha HAMROUN
Timo GEBHART
73’ Nicușor STANCIU
76’ Marko MOMČILOVIĆ