Data disputării 28.02.2016 - 18:00
Stadion Concordia
Localitatea Chiajna
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 1500

Meciul din data 28.02.2016 dintre echipele Concordia Chiajna si FC Voluntari se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Concordia Chiajna: Christian Udubuesi OBODO, Michael ODIBE, Florin Flavius PURECE, Artem MILEVSKIY, Marian CRISTESCU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cristian Andrés GARCÍA, Gabriel Nicu GIURGIU, Răzvan TINCU si rezervele: Florin MATACHE, Robert Dumitru RĂDUCANU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Marius George PENA, Adrian CRISTEA, Gabriele ZERBO.

FC Voluntari: Vlad Alexandru ACHIM, Mihai VODUŢ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ben Hamed KONÉ, Laurențiu Daniel RUS, Saša NOVAKOVIĆ, Venelin FILIPOV, Laurențiu Cătălin IORGA, Wilfred MOKE Abro, Mircea Alexandru BORNESCU, Daniel Ionuț BARNA si rezervele: Alexandru TUDORIE, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Bogdan MITACHE, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Vasile MAFTEI, Jean-Sony ALCÉNAT, Dragoș BALAURU.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț BARNA
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Michael ODIBE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Bogdan Ionuț ŢÂRU (fundaș central). In minutul 41 al partidei dintre Concordia Chiajna si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45+4, schimbare, iese portar Mircea Alexandru BORNESCU si intra Dragoș BALAURU
In minutul 45+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Christian Udubuesi OBODO
In minutul 46, schimbare, iese atacant Cristian Andrés GARCÍA si intra Marius George PENA
In minutul 50, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cătălin IORGA si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV
In minutul 53, Concordia Chiajna - FC Voluntari, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Artem MILEVSKIY
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin Flavius PURECE
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Robert Dumitru RĂDUCANU
In minutul 74, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Nicu GIURGIU si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Vlad Alexandru ACHIM (mijlocaș defensiv). In minutul 86 al partidei dintre Concordia Chiajna si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.
In minutul 88, jucatorul echipei FC Voluntari, Vlad Alexandru ACHIM a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 88 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

VODUŢ
05’ Daniel BARNA
17’ Bogdan ŢÂRU
Michael ODIBE 20’
0 - 1 41’ Bogdan ŢÂRU
45+4’ Mircea BORNESCU