Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Octavian Goga (Braşov)
Spectatori 4892

Meciul din data 27.02.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 4892 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

Fotbal Club FCSB: Doru Mihai PINTILII, Paul PAPP, Florin Constantin NIȚĂ, Ciprian Andrei MARICA, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Nicolae Claudiu STANCIU, Adrian POPA, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Lopes dos Santos VARELA si rezervele: Valentin Alexandru COJOCARU, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Timo GEBHART, Alexandru BOURCEANU, Cornel Emilian RÂPĂ, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Grégory Victor TADÉ.

FC Politehnica Iași: Marius Ovidiu MIHALACHE, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Branko GRAHOVAC, Vasile GHEORGHE, Bojan GOLUBOVIĆ, Andrei CRISTEA, Alexandru CREŢU, Mădălin Marius CIUCĂ, Lukács BŐLE si rezervele: Azdren LLULLAKU, Gomo Richard ONDUKU, Gianmarco PICCIONI, Andrei Ștefan ENESCU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alessandro CAPARCO, Narcis Iulian BĂDIC.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Lopes dos Santos VARELA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 25 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru CREŢU
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Ionuț FILIP si intra Sulley Ali Sariki MUNIRU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș central). In minutul 46 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alin Dorinel TOȘCA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Gomo Richard ONDUKU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 72, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Cornel Emilian RÂPĂ
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Claudiu STANCIU si intra Timo GEBHART
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Lukács BŐLE si intra Gianmarco PICCIONI

0 - 1 25’ Bojan GOLUBOVIĆ
26’ Bojan GOLUBOVIĆ
Alexandru CHIPCIU 28’
30’ Alexandru CREŢU
42’ Alexandru ŢIGĂNAŞU