Data disputării 29.02.2016 - 20:30
Stadion Orășenesc
Localitatea Ovidiu
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Viorel Anghelinei (Galați)
Observator George Ionescu (București)
Spectatori 1800

Meciul din data 29.02.2016 dintre echipele Viitorul Constanța si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Orășenesc. in fata a 1800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Viitorul Constanța: Pablo DE LUCAS Torres, Peterson dos Santos PEÇANHA, Bănel NICOLIȚĂ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Robert George HODOROGEA, Ianis HAGI, Cristian George GANEA, Ioan Constantin FILIP, Aurelian Ionuț CHIȚU, Kévin BOLI, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Răzvan MARIN, Florin Lucian CERNAT, Alexandru BUZBUCHI, Romario Sandu BENZAR, Vlad RUSU.

Pandurii Târgu-Jiu: Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Nikola VASILJEVIĆ II, Răzvan Marian STANCA, Adrian ROPOTAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Dan Nicolae NISTOR, Filip MRZLJAK, Adrian Ioan HORA, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Constantin GRECU, Viorel NICOARĂ si rezervele: Carlos WELLINGTON da Silva, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Florin Dorin ACSINTE, Liviu Ion ANTAL, Alexandru Teofil CIUCUR.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian George GANEA
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Viorel NICOARĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Viitorul Constanța si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Viorel NICOARĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Constantin GRECU
In minutul 68, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ioan Constantin FILIP si intra Romario Sandu BENZAR
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Florin Dorin ACSINTE
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian ROPOTAN (mijlocaș defensiv). In minutul 75 al partidei dintre Viitorul Constanța si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE (extremă stânga). In minutul 77 al partidei dintre Viitorul Constanța si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 80, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Vlad RUSU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Filip MRZLJAK (mijlocaș defensiv). In minutul 84 al partidei dintre Viitorul Constanța si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 1 - 3.
In minutul 85, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Nikola VASILJEVIĆ II

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Cristian GANEA 09’
35’ Viorel NICOARĂ
0 - 1 48’ Adrian HORA
57’ Viorel NICOARĂ
Alexandru CIUCUR
Bănel NICOLIȚĂ 59’
64’ Constantin GRECU
Ianis HAGI
Florin CERNAT
68’
Ioan FILIP
68’
Florin TĂNASE 70’
73’ Mihai RĂDUȚ
Florin ACSINTE
0 - 2 75’ Adrian ROPOTAN
1 - 2 Florin TĂNASE 77’
Aurelian CHIŢU
Vlad RUSU
80’
1 - 3 84’ Filip MRZLJAK
85’ Adrian HORA
Carlos WELLINGTON
87’ Nikola VASILJEVIĆ