Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Marian Bucurescu (Bucureşti)
Spectatori 1000

Meciul din data 27.02.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin).

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Andrei Virgil IVAN, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Valentin ILIEV Ivanov, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Cătălin George STRATON si rezervele: Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Silviu IZVORANU, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Sebastian Zoltán ACHIM.

CFR 1907 Cluj: Bryan NOUVIER, Davide PETRUCCI, Filipe Guterres NASCIMENTO, Alexandru Traian MARC, Antonio JAKOLIŠ, Ionuț Justinian LARIE, Tomislav GOMELT, Lucian GOIAN, CRISTIAN López Santamaría, Daniel Filipe Faria COELHO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Mihai Adrian MINCĂ, Andrei Simion TÂNC, Szilard VERES, Juan CARLOS Real Ruiz, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Steve Leo BELECK A'Beka, Cristian Ionuț BUD.

In minutul 21, schimbare, iese fundaș central Valentin ILIEV Ivanov si intra Silviu IZVORANU
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Stephane ACKA si intra KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Davide PETRUCCI
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Juan CARLOS Real Ruiz
In minutul 60, schimbare, iese extremă dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Vítor BRUNO Ramos Gonçalves
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav GOMELT
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Davide PETRUCCI si intra Cristian Ionuț BUD
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Lucian GOIAN
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Alexandru Traian MARC

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Silviu IZVORANU
21’
Nicuşor BANCU 26’
Alexandru MATEIU
Alexandru BĂLUȚĂ
33’
Alexandru BĂLUȚĂ 42’
Stephane ACKA
Silveira KAY
46’
55’ Davide PETRUCCI
60’ Filipe NASCIMENTO