Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Adrian Mihail Ionescu (București)
Spectatori 8000

Meciul din data 28.02.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si Dinamo București se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 8000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

Astra Giurgiu: Fernando Henrique BOLDRIN, Damien BOUDJEMAA, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Valerică Marius GĂMAN, George Petruț GAVRILAŞ, William Douglas DE AMORIM, BOUBACAR Mansaly si rezervele: Ricardo Miguel Martins ALVES, Adrian Manuel SCARLATACHE, Alexandru IONIŢĂ II, Daniel Constantin FLOREA, Alexandru Adrian DANDEA, Ionuț BOȘNEAG, Florin LOVIN.

Dinamo București: Patrick Claude EKENG, Marcel Josué ESSOMBÉ, Steliano FILIP, Sergiu Cătălin HANCA, Valentin Marius LAZĂR, Eric Cosmin BICFALVI, Miha MEVLJA, Antun PALIĆ, Ante PULJIĆ, Dorin ROTARIU, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS si rezervele: Andrei Ovidiu MARC, Romario KORTZORG, Ionuț NEDELCEARU, Vlad Alexandru OLTEANU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Valentin Ionuţ COSTACHE, Paul Ștefan BATIN.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Damien BOUDJEMAA
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
In minutul 41, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 49 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 45+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, BOUBACAR Mansaly
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (mijlocaș dreapta). In minutul 62 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv BOUBACAR Mansaly si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Antun PALIĆ si intra Paul Ștefan BATIN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de William Douglas DE AMORIM (mijlocaș stânga). In minutul 69 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 72, schimbare, iese atacant Marcel Josué ESSOMBÉ si intra Romario KORTZORG
In minutul 82, schimbare, iese atacant Daniel George NICULAE si intra Alexandru Adrian DANDEA

Damien BOUDJEMAA 23’
29’ Antun PALIĆ
41’ Steliano FILIP
45+1’ Valentin LAZĂR