Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Oradea), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Imilian Șerbănică (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 06.03.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Voluntari se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Oradea), Bogdan Gheorghe (București).

CS Universitatea Craiova: KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Cătălin George STRATON, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Andrei Virgil IVAN, MADSON Henrique Nascimento Santos, Simon Moise MĂZĂRACHE, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Stephane ACKA, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Apostol Aleksandrov POPOV, Laurențiu POPESCU, Silviu IZVORANU, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Cosmin Marian CIOCOTEALĂ, Sebastian Zoltán ACHIM.

FC Voluntari: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Dragoș BALAURU, Jean-Sony ALCÉNAT, Mihai VODUŢ, Laurențiu Daniel RUS, Saša NOVAKOVIĆ, Wilfred MOKE Abro, Ben Hamed KONÉ, Laurențiu Cătălin IORGA, Venelin FILIPOV, Daniel Ionuț BARNA si rezervele: Alexandru TUDORIE, Daniel Ionuț NOVAC, Bogdan MITACHE, Rareș ENCEANU, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Nicolae CALANCEA, Vasile MAFTEI.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (extremă dreapta). In minutul 29 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Jean-Sony ALCÉNAT
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN
In minutul 37, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace restul de 53 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 44, jucatorul echipei FC Voluntari, Jean-Sony ALCÉNAT a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 44 in 9 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (extremă dreapta). In minutul 50 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 51, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cătălin IORGA si intra Rareș ENCEANU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (atacant). In minutul 68 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, scorul devine 3 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Robert PETRE
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Ben Hamed KONÉ si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 83, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Cosmin Marian CIOCOTEALĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.